Küçük değişiklikler düşük diyabet riski

diyabet

Güney Asya aileleri tarafından diyet ve aktivite mütevazı yaşam tarzı değişiklikleri bir araştırmaya göre, tip 2 diyabet riskini azaltmak için kilo kaybetme şansını artırmak.

Orta iyileştirmeler yapma kendi sağlığını ve refahını artırmak için yardımcı olabilir, bir Edinburgh klinik deneme buldu.

Hastane kliniklerinde aksine Edinburgh Üniversitesi çalışmada kendi evlerinde yürütülmüştür.

Bu Güney Asya kültürleri odaklanmak için Birleşik Krallık’ta kendi türünün ilk.

Hastalar kilo ve kalça ve bel ölçümleri azaltılmış ve Hintli ve Pakistanlı-kökenli insan odaklı yargılama, sonuna diyabetik olmak için daha az muhtemel olduğunu göstergeler vardı.

Araştırmacılar etnik köken ve kültür diyet ve egzersiz karşı tutum ve davranışları şekillenmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi.

Ulusal kurallar Güney Asya insanların aile hayatı üzerinde güçlü bir vurgu yer ve birlikte yemek göstermektedir.

Vücut kitle indeksi
Genç yaşından itibaren, Güney Asyalılar hassas veya obezite ile bağlantılı sağlık sorunları riski altında olduğu söyleniyor.

Pakistanlı ve Hintli toplulukları Erkekler benzer vücut kitle indeksi olmasına rağmen, genel nüfusa oranla tip 2 diyabet geliştirirler üç kat daha fazladır, bilim adamları söyledi.

Üç yıllık deneme deneme başında yapılan kan testleri ile gösterildiği gibi diyabet riski yüksek zaten İskoçya’da yaşayan Hintli ve Pakistan kökenli 171 kişi izledi.

Katılımcılar diyetisyenler tarafından detaylı tavsiyeler verilir ve onlara diyet ve egzersiz yoluyla kilo yönetmenize yardımcı olmak için kültürel-uygun bilgi sunuldu.

Aynı zamanda, kontrol grupları kültüre özgü değildi temel tavsiyeler verildi.

Profesör Raj Bhopal, nüfus, sağlık bilimleri için Edinburgh Üniversitesi’nin merkezi, şunları söyledi: “Bu farklı yaklaşımlar bir daha aile-merkezli strateji, kültürel özel yaşam tarzı tavsiye ile, kilo kaybı ile insanların sağlığı için önemli yararlar üretebilir olduğunu bize gösteriyor.

Bir Cevap Yazın