Komedyenler psikotik özelliklere sahip

Komedyenler

Komedyenler araştırmacıların iddia eğlendirmek olabilir açıklamak belki birçok diğer yaratıcı türleri gibi, psikoz ile bağlantılı kişilik türleri var.

Onlar aşırı durumlarda akıl hastalığı ile ilişkili olduğunu özelliklerine yüksek puan, Oxford Üniversitesi araştırmacıları tarafından bir çalışma öneriyor.

Alışılmışın dışında, onlar içe dönüklük ve dışa dönüklük hem de yüksek seviyeleri var.

Takım mizah için gerekli yaratıcı elemanları psikoz olan kişilerde görülen özelliklerin benzer olduğunu söylüyor.

Sanat ve bilimde yaratıcılık ruhsal sağlık sorunları ile bağlantılı olduğu fikri uzun kamu hayal gücünü zorlamaktadır.

Sağlıklı bir biçimde – - psikoz (sanrılar veya şizofreni ve bipolar bozukluk mevcut olabilir halüsinasyonlar) ile ilişkili Ancak, komedyenler özelliklerin bazılarına sahip olup olmadığı konusunda çok az araştırma var olmuştur.

Olağandışı içe dönük
Oxford Üniversitesi ve Berkshire Sağlık NHS Foundation Trust Araştırmacılar İngiltere, ABD ve Avustralya’dan gelen 523 komedyenler (404 erkek ve 119 kadın) okudu.

Komedyenler sağlıklı insanlarda psikotik özellikleri ölçmek için tasarlanmış bir online anket formu doldurmaları istendi.

Ölçülen dört yönleri vardı:

Olağandışı deneyimler (telepati ve paranormal olaylar inanç)
Bilişsel düzensizlik (çelinebilirlik ve düşüncelerini odaklanma güçlüğü)
Introvertive Anhedoni (samimiyet bir kaçınma dahil, sosyal ve fiziksel zevk, hissetmek yeteneği azalır)
Dürtüsel uygunsuzluk (dürtüsel, antisosyal davranış doğru eğilim).
Kontrol grubu olarak, olmayan yaratıcı alanlarda çalışmış 831 kişilik bir grup tarafından – gerçekleştirmek için kullanılan başka bir meslek – anket de 364 aktörler tarafından tamamlanmıştır.

Araştırmacılar komedyenler hem dışa dönük ve içe dönük kişilik özellikleri için özellikle yüksek puan alan, genel grubuna göre psikotik kişilik özelliklerinin her dört anlamlı olarak daha yüksek puan bulundu.

Aktörler üç tip genel grubundan daha yüksek puanlar – ama içe dönük kişilik yönü üzerinde.

Araştırmacılar bu sıradışı kişilik yapısı eğlendirmek için komedyenler yeteneğini açıklamaya yardımcı olabilir inanıyoruz.

Bir Cevap Yazın