Kalp krizi hücresel iz bırakır

Kalp krizi

Kalp krizi olan hastalar kendi kanında yüzen benzersiz hücreleri var, Amerikalı araştırmacılar söylüyorlar.

Yayınlanan 111 kişi üzerinde yaptıkları çalışmada dergi Fiziksel Biyolojide , sağlıklı ve kalp-krizi hastalar arasındaki farkı nokta olabilir.

Bunlar hücreler için test bir kalp krizi hakkında bu tahmin etmek için kullanılabilir olup olmadığını araştırıyor.

İngiliz Kalp Vakfı bu kısa vadede uygulamayı değiştirmek mümkün olduğunu söyledi.

Takım, California Scripps Research Institute, hastaların kanında dolaşan endotel hücrelerini aradık.

Kalp krizi
Yağ lekeleri kan damarlarının duvarlarında oluşturmak ve sonuçta kana plak parçalarını serbest, bozulabilir. Bu kalbin etrafında damarlarda kan akışını engellemek ve kalp krizine neden olabilir.

Bu işlem sırasında, endotel hücreleri, kan içine yayımlanan, araştırmacılar söyledi.

Bir kalp krizi sonrasında 79 hastada Testleri 25 sağlıklı insanlar ve hastalıklı kan damarları için yedi olan tedavi ile karşılaştırıldı.

Araştırmacılardan biri, Prof Peter Kuhn, şunları söyledi: “Bu çalışmanın amacı, bu dolaşımdaki endotel hücreleri, kalp krizi sonrası hastalarda güvenilir bir şekilde tespit edilebilir ve elde ettiğimiz sağlıklı kontrollerde, mevcut olmadığını kanıtları oldu.

“Bizim sonuçlar bariz bir sonraki adım bir kalp krizi erken aşamalarında hastaların belirlenmesinde testin yararlılığını değerlendirmek için sağlıklı kontrollere göre o kadar önemli idi.”

Bulgularını yorumlayan Dr Mike Knapton, İngiliz Kalp Vakfı, şunları söyledi: “orta vadede Kısacası, biz zaten kalp krizi tedavisi ve teşhis için iyi bir yol gibi Birleşik Krallık’ta insanlar nasıl tedavi edilir değiştirmek mümkün değildir, ve hedefler hızlı ağrı-tedavi süreleri sağlamak.

“Bu çalışma, bu test bir kalp krizi erken evrelerinde hastalar tanımlamak için kullanılan olabilir görmek için gelecekteki araştırmalar için zemin döşeme gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın