Facebook Yandex ile veri paylaşımı

yandex-facebook

Facebook Yandex ile kullanıcılara kamu veri paylaşımı için bir anlaşma kabul etti – Rusya’nın en büyük arama motoru.

Anlaşma Yandex Ukrayna, Belarus ve Kazakistan dahil olmak üzere, Rusya, Türkiye ve BDT ülkelerinde kullanıcıların kamu verilere tam erişim verecektir.

Veri kullanıcıların mesajları ve onlara açıklamaları içerir. Profilleri veya “özel” aranamayacaktır ayarlanır mesaj var.

Hareket Yandex arama sonuçlarını iyileştirmek ve Rusya’da Facebook’ta trafiğini artırmak için bekleniyor.

“Yakın gelecekte, Yandex’in arama sonuçları Facebook kullanıcılarının mesajları değil, aynı zamanda başkalarının onlara yorum değil sadece gösterecektir,” Yandex bir açıklamada .

“Kullanıcılar sosyal ağ üzerinde olanlar, örneğin güncel manşet haber olaylar, ya da son filmler hakkında neler söylediğini öğrenebilirsiniz.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi, Rusya pazarında yerli oyuncular yollar.

Firma, artan rekabetin ortasında kullanıcı büyüme yüksek düzeyde sürdürmek için görünüyor gibi gelişmekte olan piyasalardaki varlığını artırmak için bir itme yapıyor.

Rusya’nın önde gelen arama motoru Yandex, arama sonuçları sıralaması ise o dikkate Facebook’ta şeyler popülerlik alacağını söyledi.

Bu sosyal ağ, kamu verilere tam erişim elde “Facebook daha iyi Yandex’in arama sonuçlarında temsil edilecek” anlamına geldiğini söyledi.

“Biz eşit ölçüde tüm popüler sosyal ağlar içeriği kullanarak, sosyal arama hizmetlerinin oluşturulması olarak bizim önemli görevlerinden birini görebilirsiniz.

“Bu bir kullanıcı her bir sosyal ağ üzerinde birbiri ardına kayıt kalmadan eski arkadaş bulmak için izin verecek,” diye ekliyor.

Yandex anlaşmanın değeri vermedi, ancak çeşitli raporlar herhangi bir nakit dahil olmadığını belirtti.

Bir Cevap Yazın