WhatsApp’ta sesli görüşme

Facebook

Facebook, 19 milyar dolara satın aldığı internet üzerinden sohbet etmeyi sağlayan uygulama WhatsApp’la ilk hamlesine hazırlanıyor. WhatsApp’ta sesli görüşme dönemi başlıyor. WhatsApp’ın kurucu ortaklarından Jan Koum, Barcelona’da devam eden GSMA Dünya Mobil Kongresi’nde yaptığı açıklamada bu yılın ikinci çeyreğinde WhatsApp’tan sesli görüşmelerin yapılabileceğini söyledi.

Skype ve Viber’a rakip

Koum, görüşmelerin iOS ve Android platformlarında kullanıma sunulacağını belirtti. 465 milyon kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ın en büyük eksikliği sesli görüşme olarak biliniyordu. Facebook bu hamlesiyle kullanıcı sayısında önemli artış yakalamayı hedefliyor.

Sesli görüşmenin devreye girmesiyle birlikte WahatsApp, Skype, Tango ve Viber’a rakip olacak.

Zuckerberg: Ucuza satın aldım

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın 19 milyar dolardan daha fazla ettiğini belirterek, “Dünyada yarım milyar insanın kullandığı çok az servis var ve WhatsApp bunlardan biri. Amacımız kesinlikle daha fazla insanın birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlamak. WhatsApp kısa sürede 1 milyar kullanıcıya ulaşacak” dedi.

Kaynak: Gazete Vatan

Seslivatan sesli sohbet odalarında yarışma keyfi

Seslivatan sesli sohbet odalarında yarışma keyfi sürüyor kim daha çok doldurursa odanın yeri bir adım yada başka hesiyelerle sunuluyor. 2014 yılında daha başarılı daha güzel bir ortam suna bilmek için sizlere yep yeni girişler sunucağız. Burada bulunan kişiler ve arkadaşlarıla iyi bir ortam geliştirerek daha sıcak sohbetler kurulabilecek tek adres olmanın en büyük yolundadır.

Bizler daha iyi daha kaliteli ortam suna bilmek için çalışmaktayız saygılar Arif BK web tasarım seo uzmanı.

seslivatan